Chicago: przedłużenie umowy festiwalu Lollapalooza z miastem wiążę się z nowymi warunkami

0
128
Fot. jsonline/Roger Ho/Lolla '18
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przedłużenie umowy na kolejne 10 lat z festiwalem muzycznym Lollapalooza w Chicago pociągnęło za sobą nowe warunki współpracy Dystryktu Parków i producenta – firmy C3. Zawiera ono modernizacje płatności realizowanych przez producentów dla dystryktu parków w Chicago.

Nowa umowa przewiduje, że C3 zapłaci Park District część całkowitych przychodów z festiwalu, w tym z biletów wstępu, żywności i napojów, towarów, licencji, sponsoringu i streamingu. Te przedziały wzrosłyby o 1 milion dolarów rocznie. Podobnie jak w przypadku ostatniej umowy, C3 zagwarantuje płatności w wysokości co najmniej 2 milionów dolarów, jeśli odbędzie się pełny czterodniowy festiwal lub 1,5 miliona dolarów za trzy dni.

Jeśli festiwal na żywo zostanie odwołany – jak to miało miejsce w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19 – miasto otrzyma 750 tysięcy dolarów. Umowa zaostrza też restrykcje co do organizacji konkurencyjnych festiwali muzycznych w Grant Park, od teraz organizator festiwal – firma C3 musi zatwierdzić odbywanie się wydarzenia większego niż 20000 uczestników dziennie i wydarzenia dłuższego niż 2 dni, wyjątkiem są festiwale organizowane przez miasto tj. Taste of Chicago, Jazz Fest i Gospel Fest.

Umowa wprowadza również brak zapisów na inwestycje na tym terenie poza renowacją kortów tenisowych o wartości 100 tys. dolarów, na których aktualnie parkują pojazdy festiwalowe. Nowe porozumienie pozwoli również na przyjęcie 60,000 więcej uczestników w ciągu czterech dni festiwalu. Nowy limit będzie wynosił 115,000 festiwalowiczów dziennie, w porównaniu do 100,000 w poprzedniej umowie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!