W wyniku zmiany kategorii w systemie dofinansowania CPS straci prawie 30 mln dolarów

0
169
CPS money school
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zmiana w stanowym finansowaniu spowodowała, że Szkoły Publiczne w Chicago (CPS) stracą prawie 30 milionów dolarów. Dystrykt szkół publicznych w Chicago, największy w stanie  Illinois, w piątek został skategoryzowany na drugim miejscu zapotrzebowania finansowego – co wiążę się ze znacznym spadkiem dofinansowań. Zmiana spowodowana jest głównie tym, że do CPS zapisuje się coraz mniej uczniów, a konkretnie z rodzin o niskich dochodach. 

Urzędnicy miejscy sądzili, że CPS będzie nadal postrzegany jako jeden z najbardziej potrzebujących dystryktów szkolnych w stanie, tak jak to było od dawna, sklasyfikowany w kategorii “Tier 1”. 

CPS nadal dostaje 27 milionów dolarów w nowych funduszach państwowych w tym roku jako część 300 milionów dolarów nowych państwowych funduszy edukacyjnych dla ponad 900 systemów szkół publicznych. Ale to mniej niż oczekiwane 50 milionów dolarów, i jest to cięcie o 29,6 milionów dolarów z nowych funduszy w porównaniu w zeszłym roku. 

Rząd wciąż nie wysyła wystarczającej ilości pieniędzy dla CPS, by zapewnić pełną edukację chicagowskim uczniom. Władze przyznają, że CPS potrzebowałby kolejnych 436 milionów dolarów, by być w pełni finansowanym. Niektórzy eksperci twierdzą, że potrzeba będzie prawie 20 lat stopniowych podwyżek, aby wszystkie szkoły w stanie Illinois osiągnęły odpowiedni poziom.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!