Chicago: pojazdy policyjne działające jako ochrona burmistrz z wieloma niezapłaconymi mandatami

0
Fot. NYPost - CWBChicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pojazdy policyjne, używane do transportu burmistrz Chicago Lori Lightfoot, mają na swoim koncie wiele mandatów drogowych, które nie zostały zapłacone. Dwa z tych aut, w ciągu ostatniego miesiąca zgromadziły trzy mandaty i dwa ostrzeżenia. Dodatkowo trzy inne pojazdy z floty burmistrz mają na koncie kary za przejechanie skrzyżowań na czerwonym świetle i za przekroczenie prędkości. Jeden z tych SUV kwalifikuje się odholowania z powodu nieuregulowanych płatności. Z informacji, do których dotarli dziennikarze wynika, że dwa naruszenia za przekroczenie prędkości miały miejsca w strefach szkolnych, w czasie gdy w okolicach znajdowały się dzieci. 

Biuro Lori Lightfoot wydało oświadczenie, w którym twierdzi, że większość zdarzeń miała miejsce w sytuacjach, kiedy auta jechały w kawalkadzie z jednakową prędkością dostosowaną do warunków bezpieczeństwa osoby ochranianej. 

W 2020 roku, miasto Chicago odrzuciło większość mandatów wystawionych ochronie burmistrz, w tym te, które były wystawione w czasie, gdy Lori Lightfoot nie uczestniczyła w wydarzeniach związanych z jej pracą.

Od ubiegłorocznej decyzji o obniżeniu progu limitu prędkości w wyznaczonych strefach, wystawiono 3,8 miliona mandatów na łączną sumę 80 milionów dolarów. 84 procent z nich dotyczyła kierowców, którzy przekroczyli prędkość w granicy od 6 do 10 mil na godzinę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!