Chicago: Willie Wilson o rozwiązaniu problemu wysokiej przestępczości

0
165
Fot. Facebook: Willie Wilson
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W środę kandydat na burmistrza, biznesmen Willie Wilson przeprowadził przedwyborcze wystąpienie w centrum bankietowym w restauracji Maggiano’s w dzielnicy River North w centrum miasta. Wilson w swoim przemówieniu skupił się głównie na rozwiązaniu problemu wysokiej przestępczości w Chicago.

”Nałożyliśmy zbyt wiele ograniczeń na naszych policjantów. A ludzie, którzy popełniają te przestępstwa, wystraszyli nas wszystkich. Musimy zdjąć niektóre z tych ograniczeń” – powiedział Willie Wilson. Obiecał, że przywróci wewnętrzną jednostkę policyjną CTA, i  zatrudni emerytowanych policjantów, aby wzmocnić patrole piesze.

Aby zmniejszyć przemoc i przestępczość wśród młodzieży, Wilson zapowiedział również wzmocnienie programów szkoleniowych i wprowadzenie nowego wymogu ukończenia szkoły średniej w placówkach publicznych. Wilson obiecał również, że pomoc finansowa dla mieszkańców Chicago, którzy stracili pracę, będzie stałą częścią budżetu miasta. 

Willie Wilson jest jednym z siedmiu kandydatów, którzy w przyszłorocznych wyborach będą starać się o objęcie stanowiska burmistrza Chicago, które obecnie sprawuje Lori Lightfoot, starająca się o reelekcję. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!