Chicago: komisja L.Lighfoot zleca rozpatrzenie budowy kopuły na stadionie Soldier Field

0
187
Fot. WBEZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komisja burmistrz Lori Lightfoot ma zalecić rozpatrzenie możliwości budowy kopuły na stadionie Soldier Field, na którym rezyduje drużyna futbolu amerykańskiego Chicago Bears. Wczesny projekt propozycji Crain’s Chicago Business oszacowało na koszty w przedziale od 400 milionów do 1,5 miliarda dolarów, które prawdopodobnie zostałyby dofinansowane przez podatników.

”Chcemy aby drużyna Chicago Bears została w Chicago i zrobimy wszystko co możemy, aby tak się stało” – powiedziała Lori Lightfoot. Władze proponują również, że planują przeniesienie centrum koncertowego na stadion z Northerly Island oraz budowę całorocznych restauracji i hotelu na jego terenie, aby generować więcej przychodów dla stadionu.

Drużyna Chicago Bears podpisała w zeszłym roku umowę kupna, na potencjalną budowę stadionu w Arlington Park, na północno-zachodnich przedmieściach Chicago, w Arlington Heights. Drużyna umowę najmu z Soldier Field posiada do 2033 roku. Pomysł na budowę kopuły na chicagowskim stadionie pojawił się już w 2019 roku. Architekt Dirk Lohan powiedział wtedy, że ”jest to technicznie możliwe, jednak będzie to ogromny koszt, ponieważ kolumny wspierające konstrukcje będą musiały być wybudowane na zewnątrz stadionu”.

Soldier Field mieści 61,500 miejsc i jest obecnie najmniejszym stadionem w całej lidze. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!