Evanston: plaża Greenwood Beach będzie zamknięta tego lata

0
416
Fot. Evanston RoundTable
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jedna z plaż w Evanston na północnych przedmieściach Chicago będzie zamknięta tego lata. Głównym powodem zamknięcia Greenwood Beach jest ogólnokrajowy deficyt ratowników – podaje w oświadczeniu miejski Wydział Parków i Rekreacji. Zgodnie z komunikatem, zamknięcie plaży pozwoli na skoncentrowanie środków i wykorzystanie ich na pozostałych pięciu w obrębie miasta Evanston.

Plaże South Boulevard Beach, Lee Street Beach, Clark Street Beach i Lighthouse Beach są nadal otwarte i w pełni obsługiwane. Plaża Lincoln Street Beach, która jest zarządzana przez Uniwersytet Northwestern, również jest otwarta.

Mieszkańcy mogą sprawdzić status plaż i ich godziny otwarcia na stronie internetowej miasta Evanston. Osoby, które chcą ubiegać się o stanowisko ratownika, również mogą to zrobić na stronie internetowej. 

https://www.cityofevanston.org/government/departments/parks-recreation-community-services/beach-status-and-closings

Inne plaże jak i również baseny  znajdujące się w aglomeracji chicagowskiej, obsługiwane przez Dytrykt Parków w Chicago, są zamykane lub ich otwarcie jest opóźniane, ze względu na braki w personelu. Tego roku miasto zatrudnia 23 nowe osoby na stanowiska ratownicze, jednak wciąż ta liczba nie pozwala kierować wszystkimi miejscami we właściwy sposób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!