Chicago: burmistrz Lori Lightfoot oficjalnie ogłosiła swoją kandydaturę w wyborach

0
413
Fot. screenshot video Youtube: Lightfoot for Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek Burmistrz Chicago Lori Lightfoot poprzez nagranie wideo ogłosiła swoją kandydaturę na drugą kadencję w wyborach na burmistrza Chicago w lutym 2023 roku.

Burmistrz ma obecnie pięciu kontrkandydatów, z których wszyscy podnoszą kwestię wysokiej przestępczości i krytykują jej przywództwo za niepotrzebne podziały. Jak dotąd jej przeciwnikami są: radny z South Side Roderick Sawyer, były dyrektor chicagowskiej szkoły publicznej Paul Vallas, reprezentant stanu Illinois Kam Buckner, radny z Southwest Side Raymond Lopez oraz biznesmen Willie Wilson.

W ciągu ponad trzech lat sprawowania urzędu Lightfoot musiała stawić czoła wzrostowi przestępczości, nie prowadziła tak przejrzystej administracji, jak obiecywała, i angażowała się w ciągłe spory ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli i policję – a wszystko to z trudem nawiązując dobre relacje z politykami i liderami społeczności biznesowej miasta. W ostatnich miesiącach jej sondaże są słabsze, szczególnie wśród białych i latynoskich wyborców, jednak Burmistrz podkreśliła w swoim ogłoszeniu, że udowodni swoją siłę w walce o mieszkańców Chicago, ubiegając się o drugą kadencję. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!