Evanston: w szkolnych łazienkach rasistowskie graffiti oraz namalowane swastyki

0
Fot. ABC7Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W szkole Nichols w Evanston na północnych przedmieściach Chicago jeden z pracowników szkoły znalazł narysowane swastyki i rasistowskie graffiti na ścianach w szkolnych łazienkach. Akty wandalizmu w łazienkach chłopców i dziewcząt skierowane zostały do osób o ”mieszanym pochodzeniu”.

Wydarzenie ma miejsce parę tygodni po tym jak w szkole Haven zostały znalezione 3 wisielcze węzły, które pojawiły się po proteście uczniów, dotyczącym zmian nauczycieli w szkole. Policja twierdzi, że te dwa wydarzenia nie mają ze sobą związku.

“Incydenty te mają długotrwały wpływ na naszych uczniów, pracowników i rodziny” – powiedział Dyrektor Okręgu Szkolnego 65 w Evanston/Skokie, dr Devon Horton, w komunikacie skierowanym do społeczności lokalnej.” Nie możemy pozwolić, aby tego typu naruszenia były kontynuowane bez reperkusji i naprawy”.

Horton powiedział, że dystrykt współpracuje z zespołem ds. zdrowia psychicznego, aby zapewnić wsparcie uczniom w Nichols i w całym okręgu, którzy mogą potrzebować pomocy w związku z zaistniałymi wydarzeniami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!