Carol Stream, IL: 15-latek oskarżony w związku z pogróżkami na szkolnym teście

0
480
Fot. Daily Herald
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

15 letni uczeń szkoły wyższej Glenbard North w Carol Stream na zachodnich przedmieściach Chicago, został oskarżony o popełnienie przestępstwa, po tym jak narysował rysunki z pogróżkami na szkolnym teście.

Władze podały, że uczeń oddał szkolny sprawdzian z narysowanym pistoletem celującym w głowę postaci z napisem ”Kocham szkołę letnią”.

Na rysunkach widniała również postać z karabinem przed budynkiem oznaczonym jako “summer skol” ze strzałką z napisem “happy 🙁 not dead” (szczęśliwy 🙁 nie zginął) – podały władze.

Nauczyciel, który odebrał test, zgłosił sprawę do władz szkolnych, które przekierowały ją do Departamentu Policji w Carol Stream. Prokurator stanowy powiatu DuPage Robert Berlin i komendant Policji w Carol Stream William Holmer, oświadczyli we wtorek, że oskarżony nastolatek, został zwolniony przez sędziego Anthony’ego Coco do aresztu domowego pod opieką rodziców.

“Bez względu na to, jak nieszkodliwe mogą być działania ucznia, faktem jest, że każda groźba dotycząca nieletniego musi być w pełni zbadana przez organy ścigania i w razie potrzeby przekazana do systemu wymiaru sprawiedliwości dla nieletnich” – powiedział Berlin.

Uczeń ponownie ma się stawić w sądzie 3 czerwca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!