Polska: prof. Marek Rudnicki z Chicago odebrał nagrodę “za zasługi dla Polski i Polaków za granicą”

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prof. Marek Rudnicki, były prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago, otrzymał nagrodę od TVP Polonia “Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. Nagroda jest przyznawana od 1995 roku osobom zasłużonym dla polskiej kultury, sztuki, edukacji i sportu, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozsławienia Polski i Polaków na całym świecie. 

Osoby nagrodzone to społecznicy, mieszkańcy i działający poza granicami kraju, szczególnie zasłużeni dla środowisk polonijnych.

– Z prawdziwą dumą informujemy, że wśród tegorocznych laureatów znalazł się prof. Marek Rudnicki – były prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago i wielki przyjaciel Konsulatu. Serdecznie gratulujemy Panie Profesorze!- napisano na oficjalnym profilu na Facebooku  Konsulatu Generalnego w Chicago. 

Statuetki otrzymali także: Biskup Stanisław Szyrokoradiuk, hierarcha kościelny zasłużony dla rozwoju kultury i języka polskiego na Ukrainie; Andrzej Sapkowski,  polski pisarz fantasy, twórca znanej na całym świecie postaci Wiedźmina, Maria Nowotarska, ambasadorka kultury polskiej, aktorka i założycielka Polskiego Teatru w Toronto; Iga Świątek – pierwsza rakieta świata, zwyciężczyni wielkoszlemowego turnieju French Open w 2020, liderka rankingu singlowego WTA; Lilia Luboniewicz – prezes Fundacji Wolność i Demokracja, zaangażowanej w pomoc Polakom na Wschodzie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!