Lori Lightfoot: loteria – karty debetowe na zakup benzyny dla mieszkańców Chicago

0
356
Fot. NBC Chicago/WDPE
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Lori Lightfoot chce przeznaczyć 12,5 miliona dolarów z funduszu miasta na karty debetowe do wykorzystania na zakup benzyny i na karty tranzytowe komunikacji miejskiej. Ma to pomóc mieszkańcom Chicago w ponoszeniu kosztów wynikających z wysokich cen paliw.

Karty na benzynę o wartości 150 dolarów każda otrzyma 50 tysięcy kierowców, a karnety tranzytowe o wartości 50 dolarów – sto tysięcy osób, korzystających z usług miejskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego.

Początkowo Lori Lightfoot rozpatrywała możliwość tymczasowego zawieszenia pobierania podatku miejskiego od sprzedaży paliw. Ostatecznie zdecydowała się na karty na benzynę i karty tranzytowe, które drogą loterii trafią do rąk mieszkańców Chicago. 75 procent karnetów CTA trafi do rezydentów miasta o najniższych dochodach.

Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rozpocznie się 27 kwietnia. Wcześniej jednak, propozycja burmistrz Chicago musi być zatwierdzona przez Radę Miasta. Aby kwalifikować się do otrzymania karty trzeba mieszkać w Chicago, a dochód na czteroosobową rodzinę nie może przekraczać 130 tysięcy dolarów. Osoby uczestniczące w loterii muszą także posiadać ważną naklejkę miejską na samochód.

Karta przysługiwać będzie tylko jednemu członkowi rodziny i ważna będzie przez rok. Karty na benzynę wykorzystać będzie można tylko na stacjach w Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!