Chicago: prokuratura nie wniesie oskarżenia przeciwko policjantowi ws. śmierci 13-letniego Adama Toledo

0
385
Kim Foxx
Fot. Chicago Journal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Blisko rok po tym, jak 13-letni Adam Toledo został śmiertelnie postrzelony przez policjanta w dzielnicy Little Village w Chicago, prokurator powiatu Cook Kim Foxx ogłosiła, że jej biuro nie wniesie oskarżenia kryminalnego przeciwko funkcjonariuszowi. 

W kwietniu Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policyjnej (COPA) upubliczniło zapisy wideo z zajścia z 29 marca, w którym zginął 13-letni Adam Toledo. Nagrania wideo pochodziły z kamer umieszczonych na kamizelkach kuloodpornych policjantów i nagrań z monitoringu. Do zdarzenia doszło w okolicach budynku szkoły średniej Farragut Career Academy przy South Spaulding Avenue. Na nagraniach widać, jak Toledo ucieka przed funkcjonariuszem, rzuca broń za płot, odwraca się do oficera, podnosi ręce i zostaje postrzelony. Adam Toledo zginął od rany postrzałowej w klatkę piersiową. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono broń należącą do chłopca. 

Prokurator powiatu Cook Kim Foxx nie wniesie też oskarżenia przeciwko innemu policjantowi, który zastrzelił w ubiegłym roku uzbrojonego 22-letniego Anthony’ego Alvareza. W obu przypadkach uznano, że funkcjonariusze mieli prawo do użycia broni z względu na grożące im bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!