Chicago – CPD: w grudniu 83 pracowników policji ukaranych ws. nakazu szczepień przeciw COVID-19

0
587
Chicago policja CPD
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W grudniu kolejnych 83 pracowników Departamentu Policji w Chicago zostało pozbawionych wynagrodzeń i uprawnień zawodowych za nieprzestrzeganie nakazu szczepień przeciwko COVID-19. Od października, a więc od ustalonej daty zgłaszania statusu szczepień, całkowita liczba pracowników CPD, którzy stracili wynagrodzenie z tego powodu, wynosi 243. W przypadku departamentu Straży Pożarnej to 76 osób.

Zgodnie z dyrektywą burmistrza Lori Lightfoot, wszyscy pracownicy miasta mieli czas do 15 października na zgłoszenie statusu szczepień lub mogli zdecydować się na regularne testy na COVID-19. Po odwołaniach sądowych i arbitrażowych, datę tę przesunięto na 31 grudnia. 

Jeśli pracownicy miejscy objęci dyrektywą Lori Lightfoot nie zastosują się do przepisu lub nie otrzymają zwolnienia ze szczepień z powodów religijnych lub medycznych, stracą wynagrodzenie.

Według stanu z 13 grudnia, 92 procent pracowników CPD i prawie wszyscy pracownicy straży pożarnej w Chicago dostosowali do zarządzenia burmistrz Wietrznego Miasta, dotyczącego przyjęcia preparatu na COVID-19.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!