Chicago – FOP: konflikt ws. obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 z miastem

0
861
Chicago Policja Związek Zawodowy Policjantów Fraternal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Trwa konflikt między władzami Chicago a związkiem zawodowym policji dotyczący obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała, że miasto nie ustąpi w sprawie wymogu obowiązkowych szczepień członków CPD. Szef związku zawodowego chicagowskich policjantów Jowe Catanzara popiera rozporządzenie sprzeciwiające się obowiązkowi szczepień. W poniedziałek poświęcona będzie temu sesja Rady Miejskiej Chicago. Catanzara żywi nadzieję ,że przed ratuszem pojawią się mieszkańcy sprzeciwiający się obowiązkowym szczepieniom pracowników miejskich:

   „Miejmy nadzieję, że radni zrobią słuszną rzecz, aby to zarządzenie zostało uchwalone, aby ta polityka szczepień prowadzona przez władze miasta została zresetowana i negocjowana tak, jak powinna” – powiedział Catanzara.

W swoim najnowszym nagraniu w mediach społecznościowych Catanzara powiedział, że ma nadzieję, że w poniedziałek radni zagłosują za rozporządzeniem unieważniającym obowiązek szczepień nałożony przez burmistrz.  Lori Lightfoot jest innego zdania i uważa ,że wszyscy powinni poddać się nowym zarządzeniom dot. obowiązkowych szczepień. Według rozporządzenia władz miejskich pracownicy sektora miejskiego, którzy nie poddadzą się szczepieniom nie otrzymają wynagrodzeń za świadczoną pracę. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!