Chicago – CPS: 4 głównych kandydatów w wyborach na kuratora szkół publicznych

0
356
CPS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według dziennika Chicago Sun-Times, już tylko 4 kandydatów z puli 25, branych jest pod uwagę w wyborze na kolejnego kuratora Chicagowskich Szkół Publicznych (CPS). Największe szanse na objęcie tego stanowiska mają: obecny tymczasowy szef CPS José Torres i Pedro Martinez, absolwent University of Illinois z tytułem magistra administracji biznesowej na DePaul, a obecnie piastujący podobny urząd w dystrykcie szkolnym w San Antonio. Według źródeł zbliżonych do procesu selekcji przyszłego kuratora, Martinez jest jedyną osobą, z którą do tej pory rozmawiała Rada Edukacyjna Chicago.

Z raportu opublikowanego przez firmę BWP & Associates wynika, że o stanowisko szefa CPS ubiegało się sześciu nadinspektorów, czterech zastępców nadinspektora, czterech administratorów średniego szczebla, sześciu dyrektorów szkół, trzech konsultantów i dwóch innych menedżerów. Wśród tych kandydatów było ośmiu obecnych pracowników CPS.

Dziewięciu wnioskodawców pochodziło z Illinois, trzech z Wirginii, dwóch z Kalifornii, dwóch z Nowego Jorku i po jednym z Teksasu, Florydy, Indiany, Missouri, Karoliny Północnej, Pensylwanii, Tennessee, Kanady i Maroka.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!