Chicago: miasto przywraca nakaz noszenia maseczek wewnątrz budynków

0
587
maska
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, miasto Chicago przywraca nakaz noszenia maseczek wewnątrz budynków użyteczności publicznej. „Od najbliższego piątku, osoby powyżej 2 roku życia muszą mieć zasłoniętą twarz bez względu na to czy są w pełni zaszczepione czy też nie”, napisała w oświadczenie szefowa miejskiego Departamentu Zdrowia Publicznego dr Allison Arwady. „Dokładnie obserwujemy sytuację epidemiczną w mieście i mamy nadzieję, że nakaz noszenia maseczek będzie tymczasowy”, dodała Arwady.

Nakaz noszenia maseczek obowiązywać będzie w budynkach państwowych, szkołach, klubach fitness, budynkach apartamentowych, barach i restauracjach. W pełni zaszczepionych jest 61 procent mieszkańców Chicago.

Dr Allison Arwady poinformowała także o wpisaniu kolejnych 8 stanów USA do miejsc o podwyższonym stopniu ryzyka zachorowania na COVID-19.  Są to: Minnesota, New Jersey, Dakota Północna, Pensylwania, Rhode Island, Utah, Wirginia i Wirginia Zachodnia oraz Washington, D.C. Na liście tej jest teraz łącznie 39 stanów i 3 terytoria USA. Wszyscy mieszkańcy Chicago, którzy podróżowali do wspomnianych stanów proszeni są dobrowolne poddanie się 10-dniowej samokwarantannie. Wyjątek to osoby w pełni zaszczepione lub posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa przeprowadzony na 72 godziny od daty wjechania na teren Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!