Lori Lightfoot skrytykowała media za przekaz informacji dot. jej sobotnich odwiedzin w szpitalu

0
810
Lori Lightfoot
Fot. The Daily Caller
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Lori Lightfoot skrytykowała media za przekaz informacji dotyczącej zdarzenia jakie miało miejsce w minioną sobotę w szpitalu University of Chicago Medical Center, kiedy to blisko 30 policjantów odwróciło się do niej plecami na znak protestu przeciwko prowadzonej przez burmistrz polityce wobec miejskiego departamentu policji. Na środowej konferencji prasowej dotyczącej budżetu miasta powtórzyła, że zdarzeniu towarzyszyły wielkie emocje, od rozpaczy po gniew i wściekłość, czego można było się spodziewać.  

Zapytana czy funkcjonariusze powinni kiedykolwiek odwrócić się plecami do burmistrza Chicago, Lori Lightfoot nie odpowiedziała bezpośrednio na pytanie, ale wyraziła ubolewanie nad stanem dyskursu obywatelskiego w Ameryce. Powiedziała, że jest to „ważniejsze pytanie niż to, co wydarzyło się w przypadku 10 czy 15 funkcjonariuszy”.

„Dlaczego uważamy, że jest w porządku, aby ludzie mogli wzbudzać i angażować się w tak paskudne, złośliwe dyskusje zarówno bezpośrednie, jak i w mediach społecznościowych?”- powiedział Lori Lightfoot.

Burmistrz została również zapytana o doniesienia o tym, że zastępca szefa policji Eric Carter w sobotni wieczór nakazał zabranie ciała zamordowanej policjantki Elli French bezpośrednio do kostnicy zamiast tradycyjnego zatrzymania ich na uroczystą procesję z udziałem funkcjonariuszy. Lori Lightfoot stwierdziła, że „intencje były dobre, ale organizacja zawiodła”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!