Chicago: komendant policji jest oburzony, że na wolność wyszedł podejrzany ws. zabójstwa policjantki

0
1106
David Brown
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komendant chicagowskiej policji David Brown wyraził swoje oburzenie z powodu wypuszczenia na wolność mężczyzny, który dokonał nielegalnej sprzedaży broni, użytej później w zabójstwie 29-letniej funkcjonariuszki Elli French. Decyzję o zwolnieniu z aresztu Jamela Danzy podjął sędzia federalny Jeffrey Gilbert. Mężczyzna został wypuszczony na wolność bez konieczności wpłacania kaucji. Sędzia federalny Jeffrey Gilbert uznał, że Danzy ma stałą pracę i nie był w przeszłości karany i nie zachodzi groźba jego ucieczki z kraju.   

Komendant CPD David Brown w wydanym oświadczeniu napisał m.in., że „„Powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany decyzją sędziego Jeffery’ego Gilberta o uwolnieniu Jamela Danzy’ego, jest niedopowiedzeniem. To jest skandal. Decyzja ta stanowi niebezpieczny precedens, że nabywcy broni, tacy jak Danzy, nie stanowią zagrożenia dla społeczeństwa, pomimo faktu, że jego rzekome działania bezpośrednio doprowadziły do zamordowania funkcjonariusza policji w Chicago i krytycznego zranienia drugiego”. 

„Rola wymiaru sprawiedliwości, zwłaszcza prokuratorów federalnych i sędziów, jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. Pozwalając panu Danzy’emu wyjść na wolność, sąd wyrządził krzywdę pamięci Elli French, całemu Departamentowi Policji w Chicago oraz tysiącom kobiet i mężczyzn w całym kraju, którzy przez całą dobę, dzień w dzień pracują nad tym, aby powstrzymać przemoc, która nęka nasze społeczności” – napisał w oświadczeniu David Brown.

W ramach warunków zwolnienia Jamela Danzy’ego nie może on kontaktować się z bratem zabójcy policjantki, dla którego rzekomo kupił broń w sklepie w Hammond, Indiana.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!