Chicago: ostatni dzień festiwalu Lollapalooza, gubernator nie pojawi się na miejscu, sytuacja pandemiczna w mieście

0
460
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Gubernator Illinois J.B. Pritzker nie pojawi się w niedzielę na festiwalu Lollapalooza, choć wcześniej deklarował publicznie, że weźmie udział w dorocznym święcie muzyki. Gubernator zrezygnował z udziału ze względu na rosnącą liczbę przypadków Covid-19 w naszym stanie.

Kilka dni temu CDC podało wyniki nowych badań, według których osoby  w pełni zaszczepione mogą nadal przenosić koronawirusa na innych.

Według danych opublikowanych przez CDC, praktycznie każdy powiat w aglomeracji Chicago doświadcza obecnie „znacznego” wzrostu transmisji COVID-19, co oznacza, że mieszkańcy są zachęcani do noszenia masek w pomieszczeniach, nawet jeśli są zaszczepieni.  Dotyczy to również samego Chicago . 

Od soboty uczestnicy Lollapaloozy są zobowiązani do noszenia masek w pomieszczeniach zamkniętych na terenie Parku Granta.  Bez względu na status szczepień. 

Z kolei burmistrz miasta Lori Lightfoot uczestniczyła w niedzielę w konferencji  dotyczącej aktualnej sytuacji epidemicznej  w Chicago. Obok burmistrz aktualne rekomendacje przedstawiła  główna lekarka Chicago, dr Allison Arwady oraz inni przedstawiciele miejskiego Departamentu Zdrowia.

Drastyczny wzrost zachorowań na COVID-19 w ostatnim tygodniu spowodował,że eksperci zalecają powrót do noszenia masek w pomieszczeniach zamkniętych nawet osobom w pełni zaszczepionym. Takie zalecenia pojawiają się w większości powiatów Illinois, w tym Cook i w samym Chicago. Dotyczy to także osób w pełni zaszczepionych. Dr Arwady powtórzyła, że departament zdrowia  zaleca, aby każda osoba w wieku powyżej 2 lat nosiła maskę w pomieszczeniach w miejscach publicznych, niezależnie od statusu szczepień. Jak podkreśliła tym momencie jest to zalecenie, a nie obowiązek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!