Chicago: Lollapalooza rusza w czwartek, FBI szuka oszustów ws. fałszywych kart szczepień i testów

0
638
Lollapalooza
Fot. ABC7 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Już za kilka dni w Parku Granta rusza Lollapalooza. Organizatorzy popularnego festiwalu muzycznego borykają się z nowym problemem. W tym roku nie chodzi o podrabianie biletów i opasek, co miało miejsce w poprzednich latach. Teraz oszuści próbują zarobić na sprzedaży fałszywych kart szczepień przeciwko COVID-19. Ze względu na pandemię i związanymi z tego powodu obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy oczekują od uczestników Lollapaloozy wylegitymowaniem się kartą szczepień lub negatywnym testem na COVID-19 wykonanym w ciągu 72 godzin od dnia planowanego koncertu. Na rynku już można kupić fałszywe dokumenty przed czym przestrzega czołowa lekarka Chicago dr Allison Arwardy:

 „FBI traktuje to naprawdę poważnie i prowadzi dochodzenie zarówno w sprawie tych, którzy sprzedają, jak i tych, którzy kupują fałszywe karty szczepień. Nie jesteśmy w stanie kontrolować absolutnie wszystkiego, na pewnym poziomie z pewnością oczekujemy, że ludzie będą postępować właściwie”.

FBI poszukuje oszustów, którzy używają fałszywych kart szczepień i testów. 

Czterodniowa Lollapallooza rusza już w najbliższy czwartek. Oczekuje się, że każdego dnia przyciągnie ponad 100 tysięcy uczestników.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!