Chicago – CPD: rozbudowa specjalnego zespołu ws. usuwania nielegalnej broni z ulic

0
324
Chicago policja CPD
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komendant chicagowskiego Departamentu Policji David Brown rozbudowuje specjalny zespół CPD zajmujący się usuwaniem nielegalnej broni z ulic Wietrznego Miasta. 50 funkcjonariuszy zajmie się infiltracją rynku handlarzy bronią oraz weryfikowaniem ważności pozwoleń na jej posiadanie. Główna siedziba grupy będzie znajdować się w dzielnicy Homan Square na zachodzie miasta. Jego działaniem kierować będą: Jason Brown, obecny dowódca wydziału śledztw dotyczących gangów i handlu narkotykami w CPD oraz Eleny Gottreich, była pracownica biura prokuratora stanowego powiatu Cook. 

Trzy 10-osobowe grupy funkcjonariuszy zajmą się sprawami dochodzeniowym dotyczącymi handlu bronią, a czwarta 10-osobowa grupa osobami, którym cofnięto pozwolenie na posiadanie broni. Piąta grupa 10 oficerów ma przeprowadzać testy nad odzyskaną bronią w celu sprawdzenia czy została ona użyta w innych przestępstwach i ustalenia ostatniego jej właściciela, sprawdzaniem broni użytych przez policjantów w wymianach ognia oraz koordynowaniem działań ze stanową policją w sytuacjach kiedy karty FOID straciły swoją ważność.

Zespół skupi się na działalności sklepów z bronią głównie na przedmieściach i w sąsiadujących z Illinois stanach, które sprzedają broń palną osobom, które są prawnie upoważnione do jej kupowania, ale następnie nielegalnie dostarczają ją przestępcom.

W 2020 roku policjanci z Chicago przechwycili ponad 11,300 sztuk nielegalnej broni. 

W strzelaninach na ulicach naszego miasta zginęło w tym roku blisko 400 osób, o 50 procent więcej niż w tym samym okresie 2019 roku i tyle samo co w 2020 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!