Illinois i miasto Chicago w 5. fazie otwierania gospodarki. Czy wciąż należy nosić maski?

0
258
Chicago
Fot. CoStar

Cały stan Illinois, w tym Chicago, wszedł dziś do  Fazy 5 otwierania gospodarki, a to oznacza, że w pełni zaszczepione osoby mogą wznowić aktywność bez noszenia maski i stosowania dystansu społecznego z wyjątkiem sytuacji, gdy wymagają tego regulacje – w tym lokalne wytyczne dotyczące poszczególnych biznesów. Firmy indywidualnie mogą ustalać i egzekwować własne przepisy dotyczące masek i dystansu społecznego. Aby uniknąć nieporozumień, zaleca się zadzwonić przed wizytą lub sprawdzić strony mediów społecznościowych danej firmy. 

Zgodnie z wytycznymi CDC, osoby w pełni zaszczepione i niezaszczepione są zobowiązane do noszenia osłony twarzy w niektórych sytuacjach, w tym:

(1) w transporcie publicznym, samolotach, autobusach, pociągach oraz na lotniskach oraz dworcach kolejowych i autobusowych;

(2) w ośrodkach zbiorowych, takich jak zakłady karne i schroniska dla bezdomnych; 

(3) w placówkach opieki zdrowotnej.

W szkołach i przedszkolach należy nadal nosić maski na twarzy zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Illinois State Board of Education, Illinois Department of Children and Family Services oraz Illinois Department of Public Health.

Wytyczne z Chicago:

Miasto Chicago nie będzie już wymagać masek dla osób w pełni zaszczepionych w większości miejsc. Jeśli nie jesteś w pełni zaszczepiony, musisz nadal nosić maskę we wszystkich pomieszczeniach.

Chicago zastosuje się do wytycznych federalnych i stanowych i będzie wymagać od wszystkich noszenia masek, niezależnie od statusu szczepień, w placówkach opieki zdrowotnej, szkołach oraz w transporcie publicznym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!