Chicago – COPA: dochodzenie przeciwko chicagowskim policjantom ws. pobicia nastolatka

0
824
COPA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policyjnej (Civilian Office of Police Accountability – COPA) wszczęło dochodzenie przeciwko dwóm chicagowskim policjantom. Sprawa dotyczy pobicia nastolatka. Do zdarzenia doszło 10 stycznia w okolicach skrzyżowania ulic 65th Street i Cottage Grove Avenue w dzielnicy Woodlawn na południu miasta. Według zeznań policjantów, 17-latek, który uciekał skradzionym autem, miał uderzyć w radiowóz, a następnie skierować w kierunku funkcjonariuszy broń. Podczas zatrzymania nastolatka policjanci mieli go wielokrotnie uderzyć w głowę i twarz, a następnie przycisnąć do metalowej siatki i chodnika. Dwóm innym funkcjonariuszom biorącym udział w zatrzymaniu, zarzucono brak reakcji na agresywne zachowania kolegów. Policjantom zarzucono także, że nie mieli włączonych kamer umieszczonych na kamizelkach kuloodpornych.

Do czasu zakończenia prowadzonego przez COPA dochodzenia, funkcjonariusze zostali przesunięci do pełnienia funkcji administracyjnych. Żadnemu z funkcjonariuszy nie postawiono zarzutów dyscyplinarnych.

Zatrzymanemu 17-latkowi postawiono zarzuty kryminalne, w tym kradzież auta, nielegalne posiadanie broni, napaść na policjantów i stawianie oporu podczas aresztowania. Jego sprawę rozpatruje sąd okręgowy powiatu Cook.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!