Chicago: oficjalne otwarcie centrum badającego osoby transpłciowe

0
406
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

TJ Billard, adiunkt na Northwestern University, utworzył organizację Centre for Applied Transgender Studies w Chicago, która zajmie się badaniami dotyczącymi osób transpłciowych. Wszystkie osoby, które tworzą centrum, są osobami niebinarnymi i nie używają zaimków „ona/on”, tylko „ono/oni”. Powstanie centrum oficjalnie zostało zainaugurowane 31 marca, w Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych. Centrum pojawia się w czasie, gdy konserwatywne legislatury stanowe ograniczają różne aspekty życia transpłciowego. W Arkansas kontrolowany przez Republikanów organ ustawodawczy przyjął ustawę, która zakazuje zabiegów zmieniających płeć. Natomiast gubernator stanu Dakota Południowa, Kristi Noem, republikanin, wydał dwa zarządzenia, które zabraniają uczniom transpłciowym rywalizacji w sporcie kobiet w college’u i szkole średniej. 

Według danych z 2014 roku zebranych przez Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois około 50 tys. osób w stanie zidentyfikowano jako transpłciowe. Młodsze osoby w wieku od 18 do 24 lat częściej identyfikowały się jako transpłciowe niż osoby powyżej 65 roku życia.

Departament Zdrowia Publicznego w Chicago szacuje, że w mieście mieszka około 10 tys. 500 osób dorosłych transpłciowych. Tak pokazały ankiety telefoniczne z lat 2014-2016. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!