Chicago: były prezydent firmy McDonald’s uruchomił program pomocowy dla biznesów

0
502
Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były prezydent firmy McDonald’s Don Thompson uruchomił nowy program pomocowy dla właścicieli biznesów, pochodzących z mniejszościowych grup etnicznych i społecznych z południowych i zachodnich dzielnic Chicago. Założyciel firmy kapitałowej Cleveland Avenue, we współpracy ze stanowym biurem skarbnika Illinois (Illinois Treasurer Office), przeznaczył 70 milionów dolarów na projekt CAST US. Programem kierować będzie Andrea Zopp była prezydent agencji rozwoju gospodarczego – World Business Chicago.   

Jedną z pierwszych firm, która skorzysta z pomocy finansowej oferowanej w ramach CAST US będzie AYO Foods, specjalizująca się w produkcji mrożonych obiadów, których receptury pochodzą z zachodnich krajów Afryki.

Pomimo zwiększonych inwestycji w rozwój biznesów prowadzonych przez osoby pochodzące z mniejszościowych grup etnicznych i społecznych, tylko 1 procent z nich otrzymało w 2020 roku wsparcie finansowe.

W minionym roku w Stanach Zjednoczonych na finansowanie kapitału o podwyższonym ryzyku przeznaczono ponad 156 miliardów dolarów, z czego 1,8 miliarda dolarów wygenerowano w Chicago.     

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!