Chicago: kardynał Blase Cupich zachęca do szczepienia przeciwko COVID-19

0
Koronawirus COVID-19 Szczepionka

W ubiegłym tygodniu liderzy rzymskokatolickich diecezji w St. Louis i Nowym Orleanie stwierdzili, że szczepionka na COVID-19  firmy Johnson & Johnson „narusza zasady moralne”, ponieważ jest produkowana przy użyciu komórek pochodzących z poronionych płodów. Podobne zdanie wyraziła także komisja do spraw nauki Konferencji Episkopatu USA. Biskupi Nowego Orleanu i St. Louis twierdzą, że decyzja o przyjęciu szczepionki jest decyzją sumienia każdej osoby. Zasugerowali, aby wierni nie przyjmowali szczepionki Johnson & Johnson, jeżeli mają do wyboru szczepionki firm Moderna lub Pfizer.

Tymczasem kardynał Blase Cupich zachęca ludzi do szczepienia przeciwko COVID-19. „Mamy moralny obowiązek dbać o wzajemne korzyści, a szczepienie jest aktem miłości. Nikt nie musi wybierać, wszystkie szczepionki są moralnie dopuszczalne”- powiedział kardynał Cupich. 

Archidiecezja Chicago, zachęca do szczepień korzystając z mediów społecznościowych, stron kościelnych i ulotek. Współpracuje z władzami miejskimi, powiatowymi i stanowymi, aby przekazywać informacje o znaczeniu wszystkich trzech szczepionek.

Kardynał Cupich publicznie otrzymał pierwszą dawkę szczepionki w grudniu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!