Illinois: Metra planuje rozszerzenie swoich usług

0
215
METRA pociąg
Fot. chicagotransitguide.com

Metra planuje rozszerzenie swoich usług do powiatu Kendall. Pociągi kursowałyby poza Aurorę wzdłuż linii kolejowej Burlington Northern Santa Fe. Mieszkańcy naciskają na uruchomienie połączenia kolejowego, ponieważ Kendall stale się rozrasta i przybywa w nim ludzi. 

Michael Gillis, dyrektor komunikacji Metra poinformował, że prowadzone są badania dotyczące poprowadzenia linii kolejowej do Montgomery, Oswego, Yorkville, Plano i Sandwich. Badanie obejmuje analizę lokalizacji stacji, potencjalnego wpływu na środowisko i kosztów.

Rozszerzenie usług kolei podmiejskiej do powiatu Kendall, wymagałoby zgody Burlington Northern Santa Fe Railway Company, Regional Transportation Authority i Metra.

Zdaniem Gillisa może to również wymagać potencjalnych zmian w prawie stanowym. Kendall jest jedynym powiatem w rejonie Chicago, które nie jest członkiem RTA. Jedną z opcji przyłączenia się do RTA jest zorganizowanie referendum w tej sprawie. 

W środę odbędzie się wirtualne spotkanie w godzinach 5-7 pm poprzez Zoom lub telefonicznie. Pozwoli ono zapoznać się z badaniem i przedstawić swoje zdanie. Aby wziąć udział w spotkaniu trzeba wejść na stronę https://us02web.zoom.us/j/88341652795 lub zadzwonić pod numer 312-626-6799 i wprowadź numer spotkania: 883 4165 2795.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!