Chicago – CPS: rok szkolny 2021/22 może rozpocząć się wcześniej niż zwykle

0
238
CPS

Tegoroczna przerwa wakacyjna może być w tym roku krótsza niż zwykle. Szkoły Publiczne w Chicago proponują bowiem po raz pierwszy od wielu lat, aby rozpocząć rok szkolny 2021/22 – 30 sierpnia, tydzień wcześniej niż zwykle. Dotychczas uczniowie wracali do szkół po wakacjach we wtorek po Święcie Pracy.

W opublikowanym w środę formularzu, urzędnicy napisali, że zapoczątkowanie roku szkolnego w sierpniu „pomogłoby zminimalizować utratę nauki, do jakiej doszło w roku szkolnym 2020/21” i „zapewni dodatkowy czas na naukę uczniom szkół średnich, którzy wiosną będą zdawać ważne egzaminy, takie jak SAT, PSAT, AP i IB ”.

CPS podkreśla również, że wcześniejsze rozpoczęcie zajęć, nie oznacza, że przerwa wakacyjna w 2022 roku również zacznie się tydzień wcześniej. 

Chociaż CPS nie podaje tego powodu, zmiana pozwoliłaby również uniknąć konfliktu z żydowskimi rodzinami i pedagogami, którzy obawiali się, że zwykła data rozpoczęcia, która w tym roku przypada w żydowskie święto Rosh Hashanah,  zmusi ich do wyboru między obchodami święta a rozpoczęciem roku szkolnego. Kilku rodziców poruszyło tę kwestię na spotkaniu rady szkolnej w zeszłym miesiącu, zachęcając CPS do zmiany. 

Propozycja CPS wcześniejszego rozpoczęcia roku szkolnego wymaga jeszcze zatwierdzenia przez zarząd. 

W innych okręgach szkolnych w powiecie Cook, a także DuPage, Kane, Lake i Will, uczniowie zaczynają zajęcia szkolne w połowie sierpnia, trzy tygodnie przed CPS.

Osoby, które chcą przekazać opinię na temat zmiany harmonogramu, mogą to zrobić pod adresem: bit.ly/cpsCalendarSY22 do 17 marca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!