Illinois – IDES: kradzież danych ponad miliona mieszkańców

0
757
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Już ponad milion mieszkańców Illinois stało się ofiarami kradzieży danych personalnych, związanych ze świadczeniami społecznymi, głównie wypłatą zasiłków dla bezrobotnych. Informacje te pochodzą z biura stanowego Departamentu Pracy (IDES).

Jak powiedział Phil Burnett, ekspert z dziedziny bezpieczeństwa internetowego, złodzieje zdobywają informacje personalne o osobach w bardzo różny sposób. Włamują się do baz danych pracodawców i największych agencji kredytowych, jak miało to miejsce w 2017 roku, kiedy to z firmy Equifax skradziono dane o 140 milionach mieszkańców USA. Kradną także informacje z aplikacji telefonicznych, czy wreszcie kupują je w internetowej sieci dark web. Zdobyte w nielegalny sposób dane wykorzystują następnie do złożenia wniosku o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

W przypadku kiedy osoba stała się ofiarą kradzieży danych personalnych powinna o tym fakcie jak najszybciej powiadomić stanowy Departament Pracy Illinois (IDES) i agencje kredytowe, sprawdzając jednocześnie raport o stanie swoich finansów oraz nie powinna w żadnym przypadku aktywować otrzymanej karty debetowej z IDES i kontaktować się z bankiem KeyBank.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!