Chicago – parafia św. Konstancji: w marcu rozpatrzona zostanie sprawa o połączeniu z parafią św. Roberta Bellarmine

0
1506
Parafia Kościół św. Konstancji
Fot. mszaswieta.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ciąg dalszy decyzji dotyczącej połączenia parafii świętej Konstancji i świętego Roberta Bellarmine. Rada Kapłanów jeszcze raz rozpatrzy tę sprawę na początku marca.

Dekret, który dotyczy połączenia parafii świętej Konstancji i parafii Roberta Bellarmine, Rada Kapłanów jeszcze raz rozpatrzy w marcu. Poinformował o tym wiernych obu parafii w liście biskup pomocniczy Chicago John Manz. Pojawiła się więc szansa na to, że nastąpi zmiana decyzji i obie parafie pozostaną, tak jak dotychczas, niezależne.

Przypomnijmy, sprawa połączenia dwóch parafii: św Konstancji w dzielnicy Jefferson Park i św. Roberta Bellarmine trwa od wielu miesięcy. Wszystko zaczęło się od dekretu podpisanego przez kardynała Blase’a Cupicha w ramach procesu “Odnów mój kościół”.

Dekret zakłada połączenie dwu administracji w jedną, kartoteki parafialne mają być przechowywane w jednym miejscu i wskazany został do tego kościół św. Roberta Bellarmine. To też ta parafia ma być główną po połączeniu. Ma być też jeden proboszcz dla obu parafii.

Parafianie ze świętej Konstancji chcą jednak zachować odrębność i proszą o pozostawienie parafii w obecnym funkcjonowaniu. Parafia bowiem bardzo prężnie działa, ma wielu wiernych i organizuje wiele wydarzeń. Parafianie boją się, że połączenie parafii to pierwszy krok do jej zamknięcia w przyszłości.  Jeśli dekret zostanie podtrzymany, parafia w zmienionej formule miałaby zacząć funkcjonować od lipca 2021 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!