Zarząd sieci sklepów Jewel o informacjach na temat potencjalnego strajku pracowników

0
253
Jewel Osco
Fot. jewelosco.com

Zarząd popularnej sieci sklepów Jewel odpowiedział w sobotę na informację o potencjalnym strajku pracowników hurtowni i dostawcach. Grupy te głosowały za zezwoleniem na przerwę w pracy, jeśli sieć sklepów „nie zgodzi się na uczciwy kontrakt”.

Jewel wydał oświadczenie w sobotę rano:

„Jewel prowadzi negocjacje w dobrej wierze, aby osiągnąć porozumienie, które wynagrodzi naszych ciężko pracujących pracowników oraz będzie uczciwe i pozwoli firmie na dalszy rozwój”.

Według oświadczenia związku zawodowego Teamsters, pracownicy głosowali 97,75% za strajkiem, w tym prawie 70% pracowników centrum dystrybucyjnego w Melrose Park.

Według związkowców Jewel zmusił większość pracowników do obowiązkowej sześciodniowej pracy podczas pandemii, co stworzyło „niebezpieczne warunki dla zdrowia w zatłoczonych magazynach’’. Jewel zaprzestał także w lipcu płacenia za ryzyko pracy w pandemii. Związek także poinformował, że potrzeba pracy w godzinach nadliczbowych wynika z „niezdolności firmy do przyciągnięcia i utrzymania nowych pracowników poprzez oferowanie niskiej pensji początkowej z niewielką przestrzenią na rozwój”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!