Chicago: pieniądze z federalnych funduszy na walkę przeciw COVID-19 przeznaczone na działalność policji

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Administracja Lori Lightfoot przeznaczyła z federalnych funduszy na walkę z COVID-19, 281,5 miliona dolarów na działalność chicagowskiego departamentu policji. Informacja ta wywołała oburzenie wśród aktywistów  społecznych i radnych z najuboższych dzielnic Wietrznego Miasta. Twierdzą oni, że pieniądze powinny być przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym, w tym na pomoc mieszkaniową.  

Sprawa wyszła na jaw, gdy burmistrz Chicago zwróciła się do Rady Miasta o umożliwienie przelewu kolejnych 65 milionów dolarów do budżetu miasta, pochodzących z federalnych funduszy na walkę z COVID-19. Lori Lightfoot nie sprecyzowała na co pieniądze miałyby być wydane. 

W środę prezydenckie Biuro ds Zarządzania i Budżetu (OMB) ujawniło jednak, że znaczna część pierwszych funduszy z pakietu pomocowego otrzymanych przez władze Chicago w okresie od marca do maja 2020 roku, została przeznaczona właśnie na funkcjonowanie CPD. Radni nie mają więc pewności, że podobnie nie stanie się z kolejną transzą pieniędzy. 

Od daty wybuchu pandemii koronawirusa Chicago otrzymało od rządu pomoc w wysokości ponad 1,2 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!