Chicago: jest wstępne porozumienie CPS-CTU, dzieci powrócą do nauki w klasach

0
458
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po tygodniach negocjacji związek zawodowy nauczycieli (CTU) i władze chicagowskich szkół publicznych (CPS) zawarły wstępne porozumienie w sprawie powrotu dzieci i nauczycieli do klas. O nowej ugodzie poinformowała w niedzielę burmistrz Chicago, Lori Lightfoot.

„Jesteśmy tutaj, aby ogłosić bardzo dobrą wiadomość, że nasze dzieci w tym tygodniu powrócą do nauki w klasach” – powiedziała Lightfoot. „Te ostatnie 11 miesięcy były burzą dla całego naszego miasta, doprowadzając nas do granic możliwości niezliczoną ilość razy. Straciliśmy pracę, straciliśmy bliskich. Wszyscy byliśmy na emocjonalnym roller-coasterze, którego próbowaliśmy indywidualnie i wspólnie nawigować.”

Umowa, którą jeszcze będzie musiała ratyfikować Izba Delegatów CTU, pozwoli nauczycielom i uczniom na powrót do sal lekcyjnych w nadchodzących tygodniach. Dzieci w wieku od przedszkola do ósmej klasy, które zdecydowały się na powrót do nauki indywidualnej, wrócą do sal lekcyjnych do końca miesiąca zgodnie z warunkami nowej propozycji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!