Chicago: w Chatham otwarto centrum edukacji

0
Chatham
Fot. abc 7 chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We wtorek w południowej części Chicago otwarte zostało Centrum Edukacji i Pracy Chatham. To miejsce, które oferuje szkolenia i doradztwo zawodowe. W otwarciu uczestniczyli m.in. burmistrz Lori Lightfoot, prezydent Rady Powiatu Cook Toni Preckwinckle i kongresman Bobby Rush. Zwiedzili oni centrum przy 640 East 79th Street.

Nowoczesny budynek ma powierzchnię 11 tys. stóp kwadratowych. Zdaniem urzędników, pomoże ożywić dzielnicę Chatham i stanie się motorem rozwoju gospodarczego.

Budynek oferuje elastyczną przestrzeń dla grup społecznych, sale lekcyjne, przestrzeń biurową i dostęp do ponad 20 programów i inicjatyw, w których ludzie mogą uczyć się zawodów i kodowania komputerowego, a także uzyskać poradnictwo zawodowe.

Budowa centrum powstała z inicjatywy kongresmena Bobby’ego Rusha. Podjął on próbę stworzenia czegoś pozytywnego w tej społeczności po tragedii, która wydarzyła się w dzielnicy Chatham w 2014 roku. Wówczas postrzelona została nauczycielka edukacji specjalnej dr Betty Howard. Stała się ofiarą gangsterskich porachunków. Jej rodzina była na otwarciu. Centrum zostało zbudowane z funduszy publicznych i prywatnych darowizn, otwarte na cześć Howard. Mieści się zaledwie kilka przecznic od miejsca, w którym została zabita.

Wszystkie usługi świadczone w ośrodku będą bezpłatne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!