Chicago łagodzi restrykcje sanitarne

0
232
Koronawirus pandemia update aktualizacja

Chicago i niektóre powiaty łagodzą restrykcje sanitarne wprowadzone w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Stało się to możliwe po zatrudnieniu większej liczby personelu szpitalnego, dzięki czemu zmianom uległy wskaźniki kwalifikacyjne. Skorygowano w ten sposób limity łóżek medycznych i chirurgicznych. Zgodnie z zaktualizowanymi danymi 4 z 11 regionów będą mogły przejść do drugiego, łagodniejszego poziomu restrykcji sanitarnych. Wśród nich jest Chicago i okoliczne powiaty. Oznacza to zwiększenie do 10 liczby osób, biorących udział w imprezach towarzyskich, wznowienie zajęć w fitness do 25 procent pojemności klubów, limitowane otwarcie instytucji kulturalnych, kasyn oraz restauracji i barów.

Najbardziej rygorystyczne przepisy obowiązują nadal w Regionach: 4 (południowo-zachodnia część stanu Illinois) i 7 (obejmującym powiaty Will i Kankakee).

Stanowy Departament Zdrowia Publicznego (IDPH) potwierdził w poniedziałek rozpoczęcie programu zwiększania liczby pracowników w szpitalach na terenie całego Illinois.

W poniedziałek potwierdzono także 3,385 nowych zarażeń koronawirusem i 50 zgonów spowodowanych COVID-19. Od początku wybuchu pandemii w Illinois odnotowano nieco ponad milion 72 tysiące zachorowań na COVID-19 i ponad 18 tysięcy przypadków śmiertelnych.

Wskaźnik wykrywalności koronawirusa w okresie ostatnich 7 dni spadł do poziomu 5,9 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!