Chicago Heights: 45-letni mieszkaniec oskarżony o grożenie przemocą w czasie uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta

0
Sąd
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

45-letni mieszkaniec Chicago Heights na południowych przedmieściach, został oskarżony przez sąd federalny w Chicago o grożenie przemocą w czasie uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta USA 20 stycznia w  Waszyngtonie.

29 grudnia Louis Capriotti pozostawił nagranie członkowi amerykaskiej Izby Reprezentantów z New Jersey, w którym mówi m.in: „Otoczymy (…) Biały Dom i zabijemy każdego (…) Demokratę, który wejdzie na (…) trawnik (…) Ludzie niestety (…) mylą się, jeśli myślą, że Joe Biden położy rękę na Biblii i wejdzie do tego (…) Białego Domu 20 stycznia”. Nagranie do przedstawiciela New Jersey zawierało również groźbę postrzelenia w głowę byłego gubernatora tego stanu.

Według informacji z biura prokuratora federalnego Illinois, począwszy od 18 listopada, a więc wkrótce po ogłoszeniu Joe Bidena zwycięzcą wyborów w 2020 roku, Louis Capriotti groził także innym członkom amerykańskiego Kongresu. W jednej z rozmów telefonicznych z kongresmenem z Michigan, Capriotti przedstawił się jako weteran amerykańskiej piechoty morskiej, który zabił kilku terrorystów w walce i że będzie ich nadal zabijał, ponieważ do tego został przeszkolony.

Dwa tygodnie później mężczyzna zostawił wiadomość dla kongresmena z Pensylwanii, określając urzędnika jako „terrorystę”, który chce odebrać broń obywatelom. 

Louisowi Capriotti grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!