Chicago: uczniowie powrócili do szkół

Wiadomości Chicago

0
439
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Tysiące uczniów szkół publicznych w Chicago wróciło w poniedziałek do szkół. Urzędnicy twierdzą, że placówki są przygotowane na nauczanie stacjonarne. Podkreślają, że na ponowne otwarcie szkół zainwestowano 100 milionów dolarów. Dzieci uczą się w ławkach oddalonych od siebie o sześć stóp. Każde z nich ma indywidualne artykuły szkolne a klasy są wyposażone w chusteczki dezynfekujące i oczyszczacze powietrza.

Natomiast związek zawodowy nauczycieli w Chicago podkreśla, że powrót do szkół jest niebezpieczny. Nauczyciele twierdzą, że sale lekcyjne są brudne i jest problem z wentylacją. Według nich, brakuje masek, dozowniki na środki odkażające do rąk są puste, a woda w kranie brudna.

W poniedziałek do sal lekcyjnych powróciło około 6 tysięcy przedszkolaków i uczniów ze specjalnymi potrzebami, których rodzice wyrazili taką wolę. Część nauczycieli nie pojawiła się w poniedziałek na planowanych zajęciach. Urzędnicy podkreślili, że pedagodzy, którzy nie pojawili się w pracy, nie otrzymają wynagrodzenia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!