Cook County: przedłużono termin składania wniosków o pomoc finansową

Wiadomości Chicago

0
Pomoc finansowa dla mieszkańców przedmieść Chicago
Fot. CookCountyIL.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Rady Powiatu Cook Preckwinkle ogłosiła przedłużenie do 11 grudnia obowiązywania programu pomocy finansowej mieszkańcom przedmieść Chicago. COVID-19 Resident Cash Assistance Program wszedł w życie w październiku. Jego budżet wynosił wówczas 2,1 miliona dolarów. Ze względu na ogromne zainteresowanie powiększono go o kolejne 2 miliony dolarów, a od poniedziałku o natępne 7 milionów dolarów. Pieniądze pochodzą z federalnych funduszy tarczy antykryzysowej CARES Act. 

Toni Preckwinkle spodziewa się, że z jednorazowej pomocy w wysokości 600 dolarów skorzysta łącznie około 25 tysięcy mieszkańców powiatu Cook.    

Osoba ubiegająca się o pomoc finansową musi mieszkać na przedmieściach Chicago i posiadać ważny dokument tożsamości. Musi także przedstawić dowód świadczący o trudnościach finansowych, które wynikły z powodu wybuchu pandemii np. pismo od pracodawcy o utracie pracy, wysłanie na przymusowy urlop czy konieczność opieki nad osobami chorymi lub dziećmi. Ostatnim kryterium, które należy spełnić to przedstawienie dokumentu potwierdzającego wysokość zarobków w rodzinie. Według wymagań kwalifikacyjnych, w przypadku 4-osobowej rodziny dochód nie może przekraczać 65,5 tysiąca dolarów.  

Aplikacje dostępne są na stronie: www.cookcountyil.gov/recovery.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!