Chicago: Lori Lightfoot oburzona rasistowskim komentarzem

Wiadomości Chicago

0
963
Lori Lightfoot burmistrz Chicago
Fot. Twitter: Mayor Lori Lightfoot
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jako rasistowską, określiła Lori Lightfoot, wypowiedź Johna Catanzary, który w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że burmistrz Chicago „powinna trzymać się z daleka od działalności departamentu policji i pozwolić komendantowi Davidowi Brownowi na kierowanie CPD”.

Prezydent związków zawodowych chicagowskiej policji (Fraternal Order of Police -FOP) dodał, że szef CPD jest obecnie zwykłym figurantem. „Cokolwiek David Brown chce zrobić musi najpierw otrzymać zgodę z biura burmistrz. Jaką właściwie on ma władzę? Jego ręce są związane” – powiedział John Catanzara.

Biuro Lori Lightfoot odpowiedziało, że „po raz kolejny John Catanzara zabiera głos w sprawie nie znając faktów. Takie komentarze są nie tylko rasistowskie i rażąco lekceważące w stosunku do jego bezpośredniego przełożonego oraz innych funkcjonariuszy, ale także kompletnie nieodpowiedzialne. Nie chcemy być częścią wyścigu na dno” – powiedział rzecznik burmistrz Pat Mullane. Biuro rzecznika prasowego szefa CPD odmówiło komentarza w sprawie. 

Ostatnia propozycja związków zawodowych w sprawie nowego kontraktu zbiorowego z miastem Chicago, została w ubiegłym tygodniu odrzucona przez Lori Lightfoot. Zawierała ona m.in. żądanie podwyżki płac dla policjantów w wysokości 11,5 procent rozłożonej na okres 4 lat. Ostatnia umowa FOP z miastem wygasła w 2017 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!