Chicago: rzeźnik-bukmacher skazany na rok więzienia, zapłaci ponad milion dolarów

Wiadomości Chicago

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

63-letni Domenic Poeta, rzeźnik z Highwood, na północnych przedmieściach Chicago, został skazany na rok więzienia za prowadzenie nielegalnych operacji bukmacherskich. Mężczyzna zapłaci także 1,4 miliona dolarów grzywny. 

Domenic Poeta, który od lat prowadził sklep Italian Food Mart w Highwood przyznał się do przyjmowania zakładów bukmacherskich i oszustw podatkowych. 

Od 2014 do 2018 roku oskarżony korzystał z internetowych serwisów bukmacherskich działających na Karaibach. Dzięki temu unikał płacenia podatków od dochodów. Zarobione miliony dolarów wykorzystał do finansowania inwestycji w nieruchomości, zakup samochodów i działalności rodzinnej sali zapaśnieczej w Lake Forest. 

Oprócz działalności bukmacherskiej Poeta oferował również pożyczki na wysoki procent osobom, które zalegały mu z wypłatą pieniędzy. W maju 2018 roku przyznał śledczym, że pożyczył na 20 procent około 250 tysięcy dolarów dwóm hazardzistom, właścicielom restauracji. 

W swoich rozliczeniach podatkowych za lata 2014-18, Poeta wykazał zarobki w wysokości tylko 50 tysięcy dolarów. Zapłacił z tego tytułu jedynie 7 tysięcy dolarów. W tych samych latach osobiste wydatki Poety przekroczyły jednak 4,7 milionów dolarów.

Ze względu na trwającą pandemię, sędzia federalny Matthew Kennel, zgodził się na przesunięcie rozpoczęcia odsiadywania kary więzienia przez Domenica Poetę na 29 maja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!