Illinois walczy z pandemią – od dziś nowe obostrzenia

Wiadomości Illinois

0
1282
Restore Illinois obostrzenia pandemia koronawirus
Fot. Twitter: Governor JB Pritzker
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pandemia nie zwalnia tempa. Tylko wczoraj w naszym stanie zanotowano ponad 14 tys. nowych zakażeń i 168 dodatkowych zgonów. W związku z coraz większą ilością hospitalizacji gubernator JB Pritzker wprowadza dziś restrykcje z trzeciego etapu “otwierania gospodarki”. 

Od dziś siłownie i kluby fitness muszą ograniczyć do 25% ilość ćwiczących, nie mogą odbywać się również zajęcia grupowe, tylko indywidualne z trenerem. Nie będzie można korzystać z szatni oraz pryszniców. Również hotele będą musiały ograniczyć rezerwację gości.

Sklepy spożywcze i apteki mają ograniczyć przyjmowanie klientów do 50 % . Zamknięte zostaną kasyna, a restauracje będą mogły obsługiwać klientów jedynie na zewnątrz lokali oraz serwować jedzenie na wynos.

Gubernator Pritzker ponownie zaapelował o zmianę planów na Święto Dziękczynienia i rezygnację z organizacji dużych przyjęć rodzinnych. Władze przypominają o noszeniu maseczek, myciu rąk i zachowaniu dystansu społecznego. Jeśli dodatkowe obostrzenia nie przyniosą oczekiwanych efektów władze stanu ostrzegają, że mogą ponownie wprowadzić nakaz o “pozostaniu w domu” ( stay-at-Home). Takie zalecenie wprowadziła już burmistrz Chicago Lori Lightfoot. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!