Illinois: pomoc medyczna dla nielegalnych imigrantów

0
1302
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Już w grudniu tysiące nielegalnych imigrantów będą mogły ubiegać się o opiekę medyczną w ramach stanowego program ubezpieczeń społecznych dla mieszkańców Illinois powyżej 65 roku życia o niskich dochodach. Wnioski będą przyjmowane od każdego aplikanta bez względu na jego status imigracyjny. Władze stanu obliczają, że z możliwości ubezpieczenia zdrowotnego skorzysta od 400 do 2 tysięcy osób bez uregulowanego statusu. Kwalifikujący się do programu będą mogli ubiegać się także o pomoc finansową w uregulowaniu zaległych rachunków szpitalnych. 

Illinois jest pierwszym stanem w kraju, który zatwierdził pomoc medyczną dla nielegalnych imigrantów.

Wedłu badań przeprowadzonych przez Rush University Medical Center, populacja osób bez uregulowanego statusu imigracyjnego w wieku od 65 do 84 lat wzrośnie w kolejnych 10 latach 12-krotnie. Oznancza to, że do 2030 roku liczba tych osób w Illinois przekroczy próg 55 tysięcy.

Roczny koszt utrzymania programu wyniesie około 5 milionów dolarów. W 2017 roku wpływy do budżetu Illinois z racji zapłaconych przez nielegalnych imigrantów podatków osiągnęły poziom 758 milionów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!