Administracja Lori Lightfoot – raport: “Kompleksowy Plan Zmniejszenia Przemocy w Chicago”

0
1060
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Administracja Lori Lightfoot opublikowała raport pt. „Nasze Miasto, Nasze Bezpieczeństwo: Kompleksowy Plan Zmniejszenia Przemocy w Chicago”. 

Szczególną uwagę w materiale zwrócono na zwiększającą się liczbę zgłoszeń dotyczących przemocy domowej. W okresie minionych 6 miesięcy, co piąte przestępstwo w Chicago miało związek z kłótniami rodzinnymi. Średnia minionych 10 lat wynosi około 15,5 procent na rok. Każdego dnia chicagowski departament policji otrzymuje 500 zgłoszeń dotyczących przemocy domowej. Najwięcej tego typu przestępstw odnotowuje się w najbiedniejszych dzielnicach miasta. W raporcie zwrócono uwagę, że wiele przypadków nie jest zgłaszanych na policję. 

Wśród długoterminowych celów burmistrz w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego znalazły się min: przeprowadzenie szkoleń dla pracowników społecznych, umożliwiających im identyfikację ofiar przemocy domowej, udostępnienie „bezpiecznych” lokali ofiarom przemocy domowej w ramach programu mieszkaniowego dla najuboższych mieszkańców Chicago, opracowanie kampanii uświadamiającej dla ofiar przemocy domowej, napaści na tle seksualnym i handlu ludźmi, opracowanie przepisów i systemu postępowania dotyczących przemocy wśród nieletnich, do których dochodzi podczas randek nastolatków i wdrożenie szkoleń dla personelu szkolnego na ten temat oraz ustanowienie i przegląd procedur dyscyplinarnych dla funkcjonariuszy policji w Chicago, oskarżonych o niewłaściwe zachowanie seksualne i przemoc w rodzinie.

Inne części raportu Lori Lightfoot koncentrują się na jej celach w zakresie ograniczenia przemocy, która wzrosła od czasu śmierci George’a Floyda w Minneapolis.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!