Chicago: w sobotę protest, marsz po autostradzie Dan Ryan

0
CC BY-SA 2.0, Zol87
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Organizatorzy marszu “Black Lives Matter March: Shut down the Dan Ryan” mają nadzieję na zamknięcie autostrady od zjazdu przy 47th Street w kierunku północnym. Sobotni protest przeciwko brutalności policji ma się rozpocząć o 12 w południe w Robert Taylor Park przy 47 i Federal na południowej stronie miasta.

Demonstranci na autostradzie mają pojawić się od ulicy 47th i maszerować aż do momentu, gdy policja stanowa wskaże exit, którym będą musieli opuścić highway. Nie wiadomo, czy policja stanowa zamknie wszystkie pasy autostrady na północ. Z oświadczenia Illinois State Police wynika, że wspólnie z policją chicagowską bedą oni ochraniać maszerujących.

Marsz spotkał się z krytyką ze strony Johna Catanzary szefa Fraternal Order of Police, który wezwał prokuratora generalnego do ukarania każdego kto wkroczy w sobotę na autostradę za ingerencję w swobodny przepływ towarów handlowych, co jest przestępstwem federalnym (18 U.S.C. § 1951). Organizatorzy sobotniego marszu twierdzą na facebooku, że zgromadzą 25 tysięcy osób, w rzeczywistości może ich być około 3 tysięcy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!