Chicago: First Women’s Bank, pierwszy startup instytucji finansowej od ponad 10 lat

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Grupa kobiet z sektora bankowego i usług profesjonalnych chce założyć bank komercyjny w Chicago, koncentrując się na udzielaniu pożyczek firmom prowadzonym przez kobiety.

First Women’s Bank, który otrzymał w tym miesiącu warunkową zgodę na otwarcie działalności od federalnej agencji odpowiedzialnej za ubezpieczanie bankowych depozytów (FDIC), byłby pierwszym startupem instytucji finansowej w rejonie Chicago od ponad dziesięciu lat. Planowane rozpoczęcie działalności banku to początek przyszłego roku. Celem działalności First Women’s Bank ma być pomoc takim biznesom jak salony fryzjerskie, przedszkola, firmy księgowe i firmy konsultingowe. Bank będzie oferował tradycyjne produkty kredytowe.

Współzałożycielkami First Women’s Bank są Lisa Kornick, Melissa Widen i Amy Fahey. Pierwszą CEO banku będzie Marianne Markowitz, która za rządów Prezydenta Baracka Obamy była szefową Administracji ds Małych Biznesów USA.

Według raportu American Express z 2019 roku, firmy należące do kobiet stanowią około 42 procent z 30 milionów małych biznesów w USA. W latach 2014-2019 liczba przedsiębiorstw prowadzonych przez kobiety wzrosła o 21 procent. 

Chociaż coraz więcej kobiet zakłada własne firmy, badania pokazują, że lwią część pożyczkobiorców stanowią mężczyźni. Według raportu Biz2Credit, internetowego portalu dla właścicieli małych biznesów poszukujących kredytów, w 2018 roku przedsiębiorstwa należące do kobiet stanowiły 28,3 procent pożyczkobiorców. Badanie objęło 30 tysięcy firm w całym kraju z sektorów takich jak handel detaliczny, opieka zdrowotna, hotelarstwo, budownictwo i usługi profesjonalne.

Eksperci twierdzą, że kobiety częściej finansują startupy za pomocą kart kredytowych, co może wpłynąć na ich wyniki kredytowe i szanse na uzyskanie pożyczki w przyszłości.

Według raportu Startup Genome z San Francisco z 2019 r., Kobiety stanowiły w zeszłym roku 25 procent startupów w Chicago, czyli więcej niż średnia światowa wynosząca 14,1 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!