J.B. Pritzker o agentach federalnych wysłanych przez prezydenta: “dołożymy starań, aby zapobiec ich przybyciu”

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

J.B. Pritzker nazwał we wtorek plany Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych (DHS) dotyczące wysłania 150 agentów federalnych do Chicago „błędnym posunięciem ze strony Prezydenta Donalda Trumpa i samego DHS”.

Gubernator Illinois powiedział, że zadzwonił do pełniącego obowiązki sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego w tej sprawie, ale otrzymał odpowiedź, że Chad Wolf nie będzie mógł się z nim skontaktować wcześniej niż przed upływem 48 godzin.

„To jest śmieszne” – powiedział J.B. Pritzker na konferencji prasowej w Collinsville, położonego w południowo-zachodniej części Illinois. „Myślą o wysłaniu agentów do Illinois, muszą więc odpowiedzieć gubernatorowi stanu, burmistrzowi miasta Chicago i prokuratorowi generalnemu Illinois. Dołożymy starań, aby zapobiec ich przybyciu. Jeśli jednak przyjadą, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, z prawnego punktu widzenia, aby ich stąd wyrzucić”.

W podobnym tonie utrzymany był list Lori Lightfoot do Donalda Trumpa wysłany przez burmistrz Chicago do Prezydenta w poniedziałek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!