Nowa inicjatywa burmistrz Lori Lightfoot dla byłych studentów pt. “Fresh Start”

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W celu przyspieszenia ożywienia gospodarczego Chicago po pandemii koronawirusa, burmistrz Lori Lightfoot wyszła z inicjatywą, która pozwoli tysiącom byłych studentów City Colleges of Chicago wrócić na uczelnie, ukończyć studia i dzieki temu umorzyć swoje długi.

Program „Fresh Start” ma objąć ponad 21 tysięcy studentów, którzy opuścili szkołę w ciągu ostatnich 10 lat. Biuro burmistrza szacuje, że łączne zadłużenie tej grupy młodych osób wynosi obecnie 17,7 miliona dolarów.

Po ukończeniu nauki absolwenci City Colleges of Chicago będą mogli zasilić te sfery gospodarki miasta, które odczuwają niedobór wykwalifikowanych kadr. Chodzi tu min. o takie dziedziny jak transport, dystrybucja, logistyka i opieka zdrowia. Wśród 21 tysięcy studentów, którzy kwalifikują się do skorzystania z programu „Fresh Start”, 51 procent stanowią Afroamerykanie, a 34 procent Latynosi. Wielu z nim do ukończenia nauki brakuje jednego kursu lub jednego semestru. „Fresh Start” rozpocznie się już jesienią tego roku i potrwa do końca 2023 roku.

W skład systemu City Colleges of Chicago wchodzi 7 uczelni: Daley, Harold Washington, Kennedy-King, Malcolm X, Olive-Hardy, Truman i Wright oraz ich 6 oddziałów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!