Chicago: rozpoczęto wysyłanie pakietów wyborczych

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Konsulat Generalny RP w Chicago rozpoczął wysyłanie pakietów wyborczych. Polska placówka dyplomatyczna poinformowała wyborców o procedurze, która obowiązuje podczas głosowania w wyborach prezydenckich w miejscowych okręgach. W Stanach Zjednoczonych głosować można jedynie drogą korespondencyjną.

Pakiety wyborcze w Chicago są wysyłane za pośrednictwem amerykańskiej poczty państwowej USPS. Zgodnie z kalendarzem wyborczym, proces wysyłki ma zakończyć się 22 czerwca. Pakiety zawierają między innymi kartę wyborczą, kopertę zwrotną i instrukcję, co zrobić po głosowaniu. Jak przekazano w komunikacie, wyborcy powinni jak najszybciej odesłać wypełnione karty do komisji wyborczych. Na terenie placówki konsularnej w Chicago działają trzy takie obwody. Na kopercie zwrotnej musi znaleźć się adres konsulatu i numer okręgu, w którym zarejestrowano wyborcę.

Przesyłki mogą być odsyłane zarówno pocztą jaki i za pośrednictwem firm kurierskich. Jak zaznaczono, placówka nie pokrywa kosztów odesłania pakietów wyborczych. W komunikacie zwrócono też uwagę, że liczy się termin doręczenia – do godziny 21.00, w sobotę 27 czerwca. O tej porze komisje rozpoczną liczenie głosów. Karty wyborcze nadesłane po terminie, nie będą brane pod uwagę.

Chicagowski konsulat podkreśla, że z powodu sytuacji epidemicznej, nie ma możliwości odbierania pakietów i dostarczania kart wyborczych osobiście.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!