Illinois: po oskarżeniu przez sąd federalny Casey Urlacher zrezygnował z pełnionej funkcji

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Brat byłego zawodnika Chicago Bears Briana Urlachera – Casey Urlacher, zrezygnował z pełnienia funkcji członka stanowej Komisji ds. Służby Publicznej Illinois. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa administracji gubernatora J.B. Pritzkera Jordan Abudayyeh, trwają poszukiwania jego następcy.

W miniony czwartek 40-letni Casey Urlacher został wraz z 9 innymi osobami oskarżony przez sąd federalny w Chicago o organizację nielegalnych zakładów bukmacherskich. Wśród pozwanych jest także weteran chicagowskiej policji 42-letni Nicholas Stella. Organizacją przestępczą kierował 54-letni Vincent Delgiudice z Orland Park.

W 2019 roku z usług organizacji korzystało 1,006 osób. W kwietniu ubiegłego roku w domu Vincenta Delgiudice zabezpieczono 1,1 miliona dolarów w gotówce oraz pół miliona dolarów w sztabkach srebra, złotych monetach i biżuterii. W przypadku uznania winy agentom grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności, a głównemu oskarżonemu w sprawie, Vincentowi Delgiudice, do 20 lat więzienia i grzywna w wysokości 8 milionów dolarów. Casey Urlacher był członkiem Komisji ds Służby Publicznej Illinois od 2013 roku. Do obowiązków 5-osobowej komisji należą między innymi rozpatrywanie odwołań pracowników dotyczących zwolnień, zawieszeń, przeniesień, przydziałów czy degradacji. Od 2013 roku Casey Urlacher jest burmistrzem miejscowości Mettawa w powiecie Lake County, na północnych przedmieściach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!