Illinois: potwierdzono przypadek oddania nielegalnego głosu w wyborach 2018

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rada Wyborcza Illinois potwierdziła jeden przypadek oddania głosu w wyborach w 2018 roku przez osobę niebędącą obywatelem USA. Ustalane są jeszcze nazwiska sześciu innych osób. Wiadomo, że chodzi o dwóch mieszkańców Chicago, trzech powiatu Cook spoza Wietrznego Miasta i jednego z powiatu DuPage. Przypadek, który został potwierdzony dotyczy mieszkańca powiatu Champaign.

W styczniu Rada Wyborcza Illinois poinformowała o wystąpieniu błędu w programie komputerowym. Spowodował on, że 545 osób, które nie były obywatelami Stanów Zjednoczonych, zostały zarejstrowane do głosowania w Illinois. Błąd pojawił się w trakcie przesyłania informacji z bazy danych Sekretarza Stanu Illinois do stanowej Rady Wyborczej. Spośród 545 osób, 16 wzięło udział w głosowaniach w wyborach w 2018 i 2019 roku. Osobom tym grożą poważne konsekwencje cywilnoprawne, łącznie z deportacją z kraju.

Władze stanu przypominają, że osoby, które przypadkowo otrzymają karty rejestracyjne upoważniające do głosowania, powinny je albo zniszczyć, albo odesłać do odpowiedniego organu wyborczego. Osoby nieuprawnione do głosowania nie mogą brać udziału w wyborach. Od lipca 2018 roku z możliwości elektronicznej rejestracji do głosowania w Illinois skorzystało ponad 668 tysięcy osób. 78 tysięcy kolejnych aplikacji zostało odrzuconych ze względu na niedokładne lub błędne informacje podane we wnioskach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!